Anna Goluba

Wpisy z tagiem: świadomość rozróżniająca

czwartek, 23 lipca 2015

u nieba bram zapomniałam kodu dostępu


Bramy nieba do których potrzebny jest kod dostępu nie są, oczywiście, portalem duchowym, lecz astralnym, ponieważ przejście na poziomie duchowym dokonuje się poza czasoprzestrzenią. Natomiast astral faktycznie - wymaga dodatkowych akcesoriów, rytuałów, etc. Kodów dostępu. Zapomnienie więc w takim przypadku owego kodu dostępu, po pierwsze, jest informacją, gdzie tak naprawdę znajduje się podmiot liryczny mojego jednowersowego haiku - tudzież adept sztuki tajemnej, magicznej, oraz - co równie ważne - jest przejawem najwyższej ochrony, światłem "stop" nie pozwalającym iść dalej. Oczywiście, niedoświadczony adept może sobie ów kod "przypomnieć", czyli de facto sforsować astralny portal, biorąc go za coś innego niż to, czym on jest i na dodatek, o ironio, będąc z tego dumnym.
Cena za taki czyn jest wysoka. Adept będzie bowiem musiał zapłacić za brak zrozumienia, brak świadomości rozróżniającej, i tym samym za, również nieświadome, złamanie ustalonych odgórnie praw energetycznych. Ponadto przekraczając taki portal, dość szybko zorientuje się, że o ile wejście do niego, przy wykorzystaniu tego, co brał za swój niebywały spryt i paranormalne moce, było możliwe, o tyle wyjście okaże się nieporównywalnie trudniejsze. Astral bowiem sam w sobie zawsze pragnie nasycić się energią i stoi tu ponad tym, co człowiek nazywa moralnością. Tam nie ma dobra i zła.
Portal utkany od samego początku z iluzji (zrodzonej na skutek braku doświadczenia i jednocześnie buty adepta) nie będzie mógł siłą rzeczy być również "wyposażony" w możliwość wyjścia, gdyż nie będzie takowej w umyśle zabłąkanego adepta, nierozumiejącego, że sam jest twórcą zafałszowanej sytuacji w jakiej się znalazł i w związku z tym nie ma prawa oczekiwać, że wyjście z tej opresji w jakiejkolwiek formie zaistnieje na zewnątrz, niezależnie od niego. Wyjdzie on z owej swoistej pułapki dopiero wtedy, gdy to pojmie; jeśli to pojmie. Zapomnienie rzeczonego, czy też raczej - rzekomego - kodu dostępu jest tu więc, jak widać, zakamuflowanym błogosławieństwem.
  
czwartek, 07 maja 2015

Wszystko zmierza do jednego punktu, do jednego miejsca - takiego w którym nie będziesz już w stanie nikogo ani niczego udawać. Wyjdziesz poza maski i pozory.
Co oznacza tak bardzo dziś propagowane i zalecane "bądź sobą"? Nic nie oznacza. Komuś, kto szuka i czasem nawet nie wie w którą stronę ma patrzeć, nic to nie mówi, nic to nie daje.
Tylko wówczas można znaleźć nie szukając, (czyli szukając bez napięcia wynikającego z oczekiwań) jeśli przestanie się udawać cokolwiek, już teraz, zanim życie to wymusi. Bo wszystkie nieudane związki, relacje, wysysające energię życiową zajęcia, prace mają swoje źródło w fałszu, czyli w oszukiwaniu samego siebie, a tym samym w oszukiwaniu wszystkich wokół - od sąsiadów począwszy na życiowych partnerach skończywszy. Jeśli więc coś się z tobą nie zgadza, nie harmonizuje, nie rezonuje - oraz odwrotnie - nie udawaj, że jest inaczej. A zanim rozstrzygniesz, jak jest - czy sam przed sobą udajesz, czy nie - zastanów się nad tym przez chwilę, w spokoju. Ta chwila może nieść w sobie niespodziankę.

środa, 23 kwietnia 2014

Jeżeli chcesz zmienić coś w swoim życiu, zadaj sobie jedno pytanie: czego boisz się bardziej - iść naprzód czy pozostać w miejscu w którym jesteś obecnie?
Wtedy i tylko wtedy zdołasz uczciwie na to odpowiedzieć, jeśli - choć na chwilę - wyrzucisz ze swojego słownika takie hasła jak: wygodnictwo i asekuranctwo.

niedziela, 16 marca 2014

Toksyczna miłość to oksymoron.

| < Czerwiec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Zakładki:
Mój poprzedni blog
Jeśli chcesz współpracować ze mną - w dziedzinie literatury, ezoteryki lub w innej, która będzie interesująca dla Ciebie i dla mnie; jeśi chcesz podzielić się ze mną przemyśleniami na tematy, które poruszam na swoim blogu...
Moje publikacje
Moja sztuka teatralna
Tagi
(C) Copyright by Anna Goluba  PustaMiska - akcja charytatywna