Anna Goluba

Wpisy z tagiem: blokada energetyczna

czwartek, 15 grudnia 2011

Wystarczy odpuścić, a wtedy to, czego dotąd szukaliśmy pełni napięcia, znajduje się samo. Dlaczego? Bo gdy odpuścimy, ma wreszcie otwartą drogę do nas, napięcie natomiast stwarza niewidzialną, lecz bardzo silną zaporę, blokadę energetyczną, powodującą z kolei, że każda droga zamienia się w ślepą uliczkę w której w dodatku jest ciemno i nerwowo. Jak zatem szukać? Tak, żeby to, czego szukamy nas znalazło?

Spokojnie, z wewnętrznym przekonaniem - "Wiem, że znajdę. Niewykluczone też, że znajdę coś zupełnie innego, niż to, czego szukam, a wtedy okaże się, że właśnie o to chodziło, choć nim wyruszyłam na poszukiwania, nie miałam o tym pojęcia". Sam bowiem już moment "startu", a potem proces poszukiwawczy porusza energię wokół nas.
To jest tak, jakbyśmy - w sposób czynny, będąc swoimi własnymi emisariuszami - wysyłali w świat zawiadomienie o naszym pragnieniu. Prędzej lub później dostaniemy odpowiedź. Taką, jakiej się spodziewaliśmy lub taką, jaka dopiero się przed nami odsłoni. Ale dostaniemy ją na pewno. I odtąd już nic nie będzie takie samo, jak przedtem; zarówno w mikro -, jak i w makroskali naszego świata. Bo temu właśnie służy każda wyprawa - zmianie. 


czwartek, 21 lipca 2011

Jeśli przez długi czas nie dostajemy tego, czego pragniemy, a co wydaje się, że powinno być naturalnie obecne w naszym życiu, czyli - miłości, ciepła, zrozumienia - wówczas
zaczynamy udawać sami przed sobą, że tego nie potrzebujemy. Wydaje się nam, że to zabezpieczy nas przed kolejnymi zranieniami i daje nam poczucie siły. Na zewnątrz również możemy sprawiać wrażenie silnych, niezależnych osób; nic jednak bardziej mylnego. Silna bowiem jest tylko fasada, którą stworzyliśmy i która stała się barierą między nami a światem zewnętrznym. Jej właściwością jest zaś to, że z upływem czasu i pogłębiającym się w nas poczuciem braku, narasta ona i umacnia się w sposób z którego nie w pełni zdajemy sobie sprawę. Wówczas przestajemy być sobą, aż w końcu bierzemy fasadę za miernik prawdy; zdaje się nam, że faktycznie ona jest nami i odwrotnie.

Nigdy nie zapominaj o swoich pragnieniach, bo zapomnisz siebie i może Ci być naprawdę ciężko z powrotem się odnaleźć.

| < Maj 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Zakładki:
Mój poprzedni blog
Jeśli chcesz współpracować ze mną - w dziedzinie literatury, ezoteryki lub w innej, która będzie interesująca dla Ciebie i dla mnie; jeśi chcesz podzielić się ze mną przemyśleniami na tematy, które poruszam na swoim blogu...
Moje publikacje
Moja sztuka teatralna
Tagi
(C) Copyright by Anna Goluba  PustaMiska - akcja charytatywna